“Kayaçların Mekanize Kazısı ve Mekanize Kazıyı Etkileyen Jeolojik Faktörler” Konferansı Gerçekleştirildi…

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü tarafından Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen “Kayaçların Mekanize Kazısı ve Mekanize Kazıyı Etkileyen Jeolojik Faktörler” konulu konferans Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi  Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sair Kahraman tarafından verildi.

Konferansa Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Harita Mühendisliği öğretim elemanları ile çok sayıda doktora, yüksek lisans ve lisans öğrencisi katıldı.

Konferansta Maden Üretiminde kullanılan mekanize kazı makinaları ve özellikleri, mekanize uzun ayak üretim yöntemi, kuyu kazılarında mekanize kazı, galeri ve tünel kazılarında mekanize kazı, tam cepheli galeri açma makinaları ve mekanize kazıyı etkileyen jeolojik faktörler konusunda güncel çalışmalar Prof. Dr. Sair Kahraman tarafından anlatıldı.

Konferans sonunda Prof. Dr. Sair Kahraman’a, AKÜ Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahri Ersoy günün anısına plaket takdim edildi.